Projektas finansuojamas
iš Europos socialinio fondo
2014– 2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ 08.6.1-ESFA-V-911 priemonės „Vietos plėtros strategijų įgyvendinimas“

Projekto vykdytojas:

Viešoji įstaiga
Anykščių jaunimo verslumo centras
Iš aktualiausių Anykščių miesto problemų yra nedarbas, darbo vietų kūrimo iniciatyvų ir priemonių trūkumas. Siekiant spręsti darbo vietų kūrimo problemą būtina skatinti verslų steigimą ir plėtrą, ugdyti Anykščių gyventojų verslumą. Šio projekto tikslas būtų: pasiūlyti priemones atitinkančias Anykščių miesto gyventojų poreikius, prisidedančias prie įsidarbinimo skatinimo ir priemonių, stiprinančių verslumo įgūdžių įgijimą užtikrinimą.
Anykščiuose yra fiksuojamas dvigubai mažesnis nei Lietuvos vidurkis smulkaus ir vidutinio verslo kūrimosi rodiklis, tai leidžia daryti išvadą, kad verslo plėtra nėra pakankama. Todėl gyventojai turėtų būti aktyviau skatinami pradėti savarankiška veikla arba steigti jauno verslo subjektus.
Projekte numatytos veiklos prisidėtų prie aktyvaus gyventojų verslumo ugdymo ir verslo steigimo bei plėtros skatinimo galimybių panaudojimo, kas prisidėtų prie nedarbo mažinimo ir vietos ekonominės situacijos gerinimo.
Projekto tikslas tiesiogiai susijęs su Anykščių miesto vietos plėtros strategijos tikslu: Paskatinti gyventojų ekonominį aktyvumą ir pagerinti įsidarbinimo galimybes Anykščių mieste.
Tikslas skirtas šių nustatytų silpnybių sprendimui: aukštas nedarbo lygis ir didėjantis ilgalaikių bedarbių procentas, mažas besikuriančio smulkaus ir vidutinio verslo skaičius.
Planuojami projekto fiziniai rodikliai:
– suteiktos konsultacijos nemažiau, kaip 30 gyventojų;
– suteiktos konsultacijos nemažiau, kaip 5 jauno verslo subjektams;
– suorganizuoti ir pravesti informaciniai seminarai – 2 vnt.; 15 gventojų ( 10 unikalių)

Projekto tikslinės grupės: 1 grupė: Gyventojai , kurie ketina pradėti verslą. 2 grupė: jauno verslo subjektai (steigėjai ir darbuotojai)< kurių veiklos vykdymo vieta – vietos plėtros strategijos įgyvendinimo teritorija.

Jauno verslo subjekto atstovai ir darbuotojai – asmenys, kurie atitinka bent vieną iš šių sąlygų:
1) yra jauno verslo subjektu esančios labai mažos įmonės vienasmenis valdymo organas, kolegialaus valdymo organo narys ar šioje įmonėje pagal darbo sutartį dirbantis darbuotojas;
2) yra jauno verslo subjektas, vykdantis individualią veiklą pagal verslo liudijimą, ar asmuo, kuris, kaip turintis teisę dalyvauti jauno verslo subjekto vykdomoje individualioje veikloje, yra nurodytas jauno verslo subjektui išduotame verslo liudijime;
3) yra jauno verslo subjektas, vykdantis individualią veiklą pagal individualios veiklos pažymą, ar asmuo, kuris dirba pagal su jauno verslo subjektu, vykdančiu individualią veiklą pagal individualios veiklos pažymą, sudarytą darbo sutartį.
Laikoma, kad labai maža įmonė veikia ne ilgiau kaip dvejus metus, jei ši įmonė ne anksčiau kaip prieš dvejus metus yra įregistruota Juridinių asmenų registre.
Laikoma, kad fizinis asmuo savarankišką darbą vykdo ne ilgiau kaip dvejus metus, jei:
1) yra praėję ne daugiau nei dveji metai nuo jo individualios veiklos pradžios datos, nurodytos jam išduotoje individualios veiklos pažymoje, ir jam individualios veiklos pažyma individualiai veiklai vykdyti yra išduota pirmą kartą arba praėjus ne mažiau nei trims metams nuo anksčiau jo pagal individualios veiklos pažymą vykdytos individualios veiklos nutraukimo (taikoma asmenims, vykdantiems individualią veiklą pagal individualios veiklos pažymą);
2) arba yra praėję ne daugiau nei dveji metai nuo tada, kai jam pirmą kartą buvo išduotas verslo liudijimas (nesvarbu, kokiai veiklos rūšiai) (taikoma asmenims, vykdantiems individualią veiklą pagal verslo liudijimą).

Tolygi ekonominė plėtra yra pagrindinis regioninės politikos tikslas. Efektyvi jauno verslo subjektų (mažų, vidutinių įmonių ir dirbančių su verslo liudijimais bei individualios veiklos pažymėjimais subjektų – toliau JVS subjektai) veikla yra pagrindinė priemonė, užtikrinanti rajono ekonominį augimą. JVS subjektai yra ekonominių pokyčių garantas, lemiantis veiklos efektyvumą žinių bei inovacijų diegimu.
Smulkaus ir vidutinio verslo plėtra padidintų Anykščių rinkos ekonomikos konkurencingumą, nes kitų Lietuvos rekreacinių regionų didėjantis konkurencinis patrauklumas Anykščių atžvilgiu, sumažina galimybes įgyvendinti svarbius investicinius projektus.
Smulkusis ir vidutinis verslas daro esminį poveikį Anykščių išsivystymo lygio kėlimui. Jauno verslo subjektai( toliau – JVS) subjektai yra pajėgūs greičiausiai sureaguoti į pakitusias paklausos sąlygas ir pirmosios išplečia paslaugų ar gamybos procesų spektrą. Kadangi jie yra labai greitai reaguojantys į vartotojų poreikius, jų steigimąsis padėtų atrasti visai naujas rinkas Anykščių rajone.
Efektyvi JVS plėtra padeda išspręsti užimtumo problemas rajone. Kadangi JVS subjektai greičiau nei kiti pajunta bei prisitaiko prie paklausos ir pasiūlos pokyčių, jis sukuria daugiausia naujų darbo vietų būtent tose veiklose, kurių prekės ir paslaugos konkrečiu laikotarpiu turi didžiausią paklausą. JVS subjektai yra pagrindinis naujų darbo vietų kūrimo šaltinis, ypač tuo metu, kai stambios įmonės diegdamos naujas technologijas, mažina darbo vietas. JVS subjektų steigimosi procesas teigiamai prisidėtų prie jaunimo verslumo skatinimo bei senjorų grąžinimo į darbo rinką bei žinoma prie numatytos tikslinės grupės įveiklinimo.